ICSOS workshop on surface structures – Electron Diffraction for Quantitative Surface Structure Determination

19 lipca 2015

Łódź 19-26 lipca 2015

Wydział Fizyki I Informatyki Stosowanej, UŁ

Strona konferencji: www.wfis.uni.lodz.pl/ICSOSworkshop2015/

Międzynarodowa konferencja International Conference on the Structure of Surfaces (ICSOS) organizowana jest co 3 lata w różnych częściach świata. W ubiegłym roku odbyła się jej 11 edycja (Warwick, UK). Idea organizowania stowarzyszonych z nią Szkół jest związana z potrzebą przekazania młodym badaczom szczegółowej wiedzy na temat technik eksperymentalnych i ilościowej analizy danych umożliwiających wyznaczenie struktur powierzchniowych. Umiejętność posługiwania się wyrafinowanymi narzędziami obliczeniowymi w celu interpretacji danych doświadczalnych stanowi nie trywialny aspekt pracy młodego naukowca zajmującego się nowymi materiałami zarówno w kontekście badań podstawowych jak i aplikacyjnych. Środowisko naukowe pracujące w obszarze krystalografii powierzchniowej odnotowuje od dłuższego czasu spadek liczby młodych ludzi angażujących się w te wymagające dużych umiejętności badania.

Szkoła w Łodzi jest 3 z cyklu (pierwsza we Francji, druga w Brazylii) i przeznaczona jest dla doktorantów i młodych doktorów z Europy, ale nie wyklucza się udziału osób z innych stron świata. Liczba słuchaczy jest ograniczona (maksimum 30 osób) i zostaną oni zakwalifikowani w postępowaniu konkursowym.