Happening na Lumumbowie

Zobacz listę wydarzeń
24 maja 2015

W ramach obchodów 70 urodzin Uniwersytetu Łódzkiego na studentów i absolwentów czekały nie tylko koncerty muzyki klasycznej i podniosłe uroczystości z udziałem wybitnych naukowców. Pragnęliśmy także w swobodniejszej i niekonwencjonalnej formie zaprezentować historię i życie Uczelni.

Okazją do ciekawej wędrówki w czasie był happening na osiedlu studenckim Lumumby, które od początku powstania było miejscem gdzie ogniskowało się życie i kultura studencka.       

Zaprosliliśmy wszystkich chętnych, byłych i aktualnych studentów oraz pracowników Uniwersytetu, a także dziennikarzy i przybyłych gości na spacer historyczny po terenie osiedla. Spacer magiczny. Była to piesza wycieczka po najbardziej charakterystycznych miejscach osiedla. Rajd  wspomnieniowy połączony nie tylko z barwnymi opowieściami na temat życia studenckiego, zwyczajów studenckich, obyczajowych ciekawostek i  wspomnień, ale także z akcjami o charakterze parateatralnym. Przytaczane w formie szlacheckiej gawędy wspominki dotyczyły nie tylko życia na Lumumbowie, a także ciekawych historii związanych z wykładowcami, zdawaniem egzaminów i życiem naukowym Uczelni.  Każdy z uczestników spaceru otrzymał mapę osiedla z zaznaczeniem wszystkich przystanków i atrakcji. W trakcie spaceru nie zabrakło niespodzianek. Narratorem spaceru był były student UŁ i były mieszkaniec Osiedla, aktywny uczestnik wielu artystycznych działań KRZYSZTOF SKIBA - Absolwent VIP Uniwersytetu Łódzkiego, członek Komitetu Honorowego obchodów 70-lecia naszej Uczelni. W happeningu wziął także udział Dżej Dżej - lider zespołu BIG CYC, Jacek Jędrzejak.

Spacer zakończył się piknikiem w okolicach dawnego kina Studio.  

RELACJA VIDEO:

Serdecznie zapraszamy także do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

wykłady otwarte i prelekcje, wydarzenia studenckie, zjazdy absolwentów

Zobacz mapę wszystkich wydarzeń

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Partner Startegiczny
Partnerzy Główni
Partner technologiczny
Partnerzy Wspierający