Kalendarium wydarzeń

ZOBACZ CAŁE KALENDARIUM

Konferencja "Nowe czytanie tradycji w Roku Kolbergowskim"

8 października 2014

Interdyscyplinarne Centrum Badań Humanistycznych Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza w dniach 8-11 października na konferencję "Nowe czytanie tradycji w Roku Kolbergowskim".

więcej

Festiwal Labirynt Znaków 2015. Umberto Eco w Uniwersytecie Łódzkim

25 marca 2015

Festiwal Labirynt Znaków rozpocznie Lectio magistralis Jego Ekscelencji Pana Alessandra De Pedys, Ambasadora Włoch w Polsce. Wykład odbędzie się w dniu 25 marca br. (środa) o godz. 10:00 w auli A5 na Wydziale Filologicznym (ul. Pomorska 171/173). Serdecznie zapraszamy!  

więcej

Koncert inauguracyjny

21 maja 2015

Centralne obchody jubileuszu 70-lecia Uniwersytetu Łódzkiego rozpoczął uroczysty koncert w Filharmonii Łódzkiej z udziałem władz uczelni i znamienitych gości: przedstawicieli MNiSW, władz województwa łódzkiego i miasta Łodzi, członków Komitetu Honorowego obchodów i absolwentów.

więcej

Światowy Zjazd Absolwentów UŁ

22 maja 2015

Z okazji jubileuszu 70-lecia uczelni odbył się Światowy Zjazd Absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego. Spotkania po latach, wspomnienia, dyskusje, wycieczki po wydziałach miały miejsce w dniach 22-23 maja br.

więcej

FORUM: Uniwersytet wobec wyzwań XXI w.

22 maja 2015

Forum: Uniwersytet wobec wyzwań XXI wieku odbyło się w dniu 22 maja br. na Wydziale Prawa i Administracji (piątek). Forum rozpoczęło wystąpienie  dr. Jana Sadlaka - od 2009 roku Prezydenta IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence.

więcej

Wspólne posiedzenie KRASP i senatów

23 maja 2015

Wspólne posiedzenie Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i senatów łódzkich uczelni publicznych odbyło się w siedzibie EC-1 na terenie Nowego Centrum Łodzi w trzecim dniu centralnych obchodów jubileuszu 70-lecia Uniwersytetu Łódzkiego. Uroczystość uświetnili swoją obecnością znamienici goście.

więcej

Piknik i plenerowy Koncert Symfoniczny na Rynku Manufaktury

23 maja 2015

W sobotni wieczór 23 maja br. odbył się koncert pt. „Dire Straits Symfonicznie”. Był to otwarty koncert symfoniczny dla wszystkich Łodzian i całej społeczności akademickiej - pracowników, studentów, absolwentów i przyjaciół Uniwersytetu Łódzkiego. W roli liderów wystąpili znakomici muzycy  - Krzysztof Herdzin, dyrygent i aranżer, Kuba Badach...

więcej

Spotkania na wydziałach

23 maja 2015

Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami poszczególnych wydziałów i czynnego udziału w zaplanowanych wydarzeniach! Każdy z Wydziałów przygotował indywidualny program. Zaplanowano m.in. wykłady otwarte, wspomnienia i dyskusje, pokazy, prezentacje filmowe i multimedialne, wystawy fotograficzne, a także koncerty.

więcej

Doktorat honoris causa dla Umberta Eco

24 maja 2015

Prof. Umberto Eco - światowej sławy semiolog, filozof, mediewista, powieściopisarz, eseista, felietonista, bibliofil, znawca komunikacji społecznej otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Łódzkiego. Uroczystość odbyła się w dniu 24 maja br. o godz. 10:00 w nowym gmachu Wydziału Filologicznego przy ul. Pomorskiej 171/173.

więcej

Międzynarodowa Konferencja Semiotyczna ZNAK – MYŚL – SŁOWO – DZIEŁO

24 maja 2015

Gościem specjalnym konferencji będzie Pan prof. Umberto Eco. Wydarzenie organizowane jest przez Zakład Italianistyki Katedry Filologii Romańskiej UŁ, Zakład Pragmatyki Językowej Instytutu Anglistyki UŁ, Interdyscyplinarne Centrum Badań Humanistycznych UŁ oraz Włoski Instytut Kultury w Warszawie.

więcej

Happening na Lumumbowie

24 maja 2015

W ramach obchodów 70 urodzin Uniwersytetu Łódzkiego czekają nas nie tylko koncerty muzyki klasycznej i podniosłe uroczystości z udziałem wybitnych naukowców. Pragniemy także w swobodniejszej i niekonwencjonalnej formie zaprezentować historię i życie Uczelni.

więcej

VIIIth International Mini-Symposium: Huisgen Reaction as a Universal Tool in Chemistry, Biology, and Medicine

25 maja 2015

Kolejne sympozjum z serii International Mini-Symposia on Current Problems in Organic Chemistry odbędzie się w ramach obchodów 70-lecia Uniwersytetu Łódzkiego, w obiektach Wydziału Chemii przy ul. Tamka 12.

więcej

70 kilometrów na 70-lecie Uczelni

29 maja 2015

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu dla uczczenia 70. rocznicy powstania UŁ organizuje pływacką "sztafetę" dla pracowników Uczelni o dystansie 70. kilometrów. Każdy uczestnik będzie miał do pokonania 1000 m dowolnym stylem w nieokreślonym czasie.

więcej

Konferencja NECS 2015

18 czerwca 2015

Konferencja NECS 2015 jest największą w Europie i najbardziej prestiżową cykliczną konferencją poświęconą mediom i kulturze audiowizualnej. Wydarzenie gromadzi około 450 prelegentów z całego świata oraz około 300 lokalnych słuchaczy (studenci i naukowcy).

więcej

8th Symposium on Integrable Systems

3 lipca 2015

Tematem konferencji są klasyczne i kwantowe układy całkowalne i ich zastosowania w fizyce. Konferencja jest kontynuacją cyklu corocznych spotkań najwybitniejszych specjalistów krajowych i zagranicznych w dziedzinie fizyki matematycznej i teorii układów dynamicznych.

więcej

ICSOS workshop on surface structures – Electron Diffraction for Quantitative Surface Structure Determination

19 lipca 2015

Kolejna szkoła z serii ICSOS workshop on surface structures odbędzie się na terenie Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej przy ul. Pomorskiej 149/153. Światowej klasy eksperci prowadzić będą wykłady na temat doświadczalnych i teoretycznych aspektów różnych technik stosowanych w badaniach strukturalnych powierzchni, międzywierzchni i nanostruktur.

więcej

70-lecie anglistyki łódzkiej

20 września 2015

Instytut Anglistyki UŁ serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w obchodach 70-lecia łódzkiej anglistyki, które odbędą się 20 września 2015 r.

więcej

Trends in Accounting Research Conference 2015

7 października 2015

Konferencja TARC 2015 organizowana jest przez Katedrę Rachunkowości na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Konferencja połączona jest z międzynarodowym kolokwium doktorskim i warsztatami dla doktorantów. Tematyka konferencji obejmuje szeroko pojętą rachunkowość m.in. audyt, edukację, analizę finansową, sprawozdawczość finansową, systemy informacyjne rachunkowości i rachunkowość zarządczą.

więcej
Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Partner Startegiczny
Partnerzy Główni
Partner technologiczny
Partnerzy Wspierający